Do 9. lipnja općine trebaju donijeti Program raspolaganja državnim poljoprivrednim zemljištem

Sukladno Zakonu o poljoprivrednom zemljištu ("Narodne novine", br. 20/18) JLS dužne su donijeti Program raspolaganja državnim poljoprivrednim zemljištem (http://www.mps.hr/hr/novosti/opcine-i-gradovi-mogu-zapoceti-s-izradom-programa-raspolaganja-drzavnim-zemljistem)
Program treba usvojiti općinsko/gradsko vijeće do 9. lipnja 2018. Nakon usvajanja program se istodobno dostavlja na mišljenje županiji i uglasnost Ministarstvu poljoprivrede. Pravilnikom o dokumentaciji potrebnoj za izradu Programa raspolaganja poljoprivrednim zemljištem u vlasništvu RH („Narodne novine“, br. 27/18) propisan je način izrade, obrazac i tablica za izradu programa raspolaganja. Pozivaju se sve jedinice lokalne samouprave da se pridržavaju propisanih uputa kako bi program mogao dobiti suglasnost Ministarstva poljoprivrede. Sva dodatna pitanja i informacije slati na mail zemljiste@mps.hr.

(foto: Ministarstvo poljoprivrede)