Obuka o provedbi propisa o zaštiti osobnih podataka

Brojna pitanja o tehničkoj provedbi Opće uredbe o zaštiti osobnih podataka (EU 2016/679  - GDPR), koja je stupila na snagu 25. svibnja 2016. godine koja se primjenjuje u Republici Hrvatskoj od 25. svibnja 2018. godine  i kojom se modernizira i unapređuje područje zaštite osobnih podataka u cijeloj Europskoj uniji, bila su dotaknuta u obuci koju je Udruga općina organizirala za općine 5. lipnja.
Ekspert za zaštitu privatnosti objasnio je opći okvir propisa, a predstavnici općina tematizirali aspekte svog rada po pitanju zaštite podataka iz čega je bilo vidljivo da će trebati još vremena i kapaciteta (koji u općinama često nedostaje) da bi se propis provodio do zadnjeg slova.