Tel: +385 (0)1 36 89 153

Email: info@udruga-opcina.hr

HR EN

25 godina od prvih lokalnih izbora u Hrvatskoj

Izbori za Županijski dom Hrvatskog sabora i predstavnike u županijskim skupštinama  kao i za gradska i općinska vijeća održani su prvi puta 7. veljače 1993., godinu dana nakon što su održani prvi parlamentarni izbori u neovisnoj Hrvatskoj. Od prvih lokalnih izbora u Hrvatskoj  prošlo je 25 godina. Hrvatska je tada  podijeljena na 20 županija i Grad Zagreb, a u svakoj su se županiji birala 3 zastupnika. Na prvim lokalnim izborima u Hrvatskoj uvjerljivu je pobjedu odnijela Hrvatska demokratska zajednica. Izbori za Županijski dom održani su još i 1997., a ovaj je dom ukinut 2001. te je Hrvatski sabor postao jednodoman.

Adresar lokalne samouprave

Copyright © 2019 Udruga općina u Republici Hrvatskoj Sva prava pridržana Izrada web stranica

Ova stranica koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfigurirati u vašem web pregledniku, a više o tome možete pročitati ovdje. Za nastavak pregleda i korištenja web stranice kliknite na "Slažem se".