Nova članica - Klinča Sela

Općina Klinča Sela smještena je zapadno od Zagreba, na glavnom cestovnom i željezničkom putu između Zagreba i Karlovca. Prostire se na površini od 78 km2, a broji oko 5.000 stanovnika.  Susjedi su joj općina Pisarovina te gradovi Samobor, Jastrebarsko i Zagreb. Područje općine Klinča Sela pruža se većom svojom površinom u prostranoj nizini Pokuplja, dok manjom zahvaća krajnji istočni dio gore Plešivice s prigorjem sve do nizine Pokuplja. To je prostor pitomog krajolika, sve popularnijeg turističkog odredišta zajedno sa starim gradom Okić koji je bio povijesno sjedište Zrinskih i Frankopana. Većina stanovništva zaposlena je i radi u Zagrebu, a na lokalnoj razini uglavnom rade manji poduzetnici i OPG-ovi. Općina ima ambiciozan urbanistički pristup planiranju novog mjesnog središta.