Općina Jarmina u članstvu udruge

Općina Jarmina ima 2,5 tisuće stanovnika, locirana je na sjeverozapadnom dijelu Vukovarsko-srijemske županije i graniči s Vinkovcima na južnoj strani. Većina domaćinstava s ovog područja ima vlastiti posjed i bavi se poljoprivredom kao osnovnom ili dopunskom djelatnošću.
Jarmina ima bogatu i dugačku povijest. Na području današnje Jarmine živjeli su ljudi i u prethistorijsko vrijeme. U srednjem vijeku postoji na tom zemljištu istoimeno selo Jarmina, a u dokumentima je posjed Jarmina zapisan prvi puta 1324. Današnje ime Jarmina nađeno je u popisu iz 1702. godine.