Seget se pridružio Udruzi općina

Općina Seget  ima oko 5 tisuća stanovnika i smještena je dva kilometra zapadno od UNSECO-va grada Trogira.  Zahvaljujući blagoj klimi stanovništvo se bavi poljoprivredom i ribarstvom. Seget ima dugu turističku tradiciju, a njegova rivijera obiluje dugim i čistim pješčanim plažama, raznolikim smještajnim kapacitetima na morskoj obali i sportsko-rekreacijskim mogućnostima. Seget je utemeljen 1564. godine i do 17. stoljeća nazivao se Kaštel Rotundo. Mjesto obiluje povijesnim kršćanskim spomenicima i umjetninama, a obrambena utvrda - kaštel predstavlja vrijedan spomenik dalmatinskog urbanizma.